Zákaznická podpora:+420 227 272 800info@livero.cz

Bazénová filtrace a písek

Máte vnitřní nebo venkovní bazén? Má váš bazén celoroční nebo sezónní provoz? V obou případech je nutná bazénová filtrace, protože jen tak si udržíte kvalitní vodu v bazénu, kam se každý rád ponoří. Voda v bazénu se nedá stále měnit, bylo by to skutečně nákladné. Většinou stačí, aby se používala bazénová filtrace a doplňovala bazénová chemie. Potom budete mít jistotu, že koupání se uskutečňuje ve skutečně čisté vodě.

Bazénová filtrace je k dostání jako kartušová filtrace nebo písková filtrace. Bazénová filtrace kartušová má většinou nižší pořizovací náklady. Bazénová filtrace kartušová však potřebuje měnit vložku i několikrát za sezónu. Kartušová bazénová filtrace také potřebuje náročnější údržbu, protože čištění vložky probíhá i několikrát týdně. Nicméně se tato bazénová filtrace hodí k používání do menších rozměrů bazénů – cca do objemu 5 000 litrů. Bazénová filtrace je určena pro nadzemní bazény.

Pro větší bazény je určena písková bazénová filtrace. Fungování značkové pískové bazénové filtrace se od kartušové liší. Pomocí křemičitého písku se zachycují nečistoty z bazénové vody. Nečistoty se díky pískové bazénové filtraci usazují v mezerách. Posléze se vyčištěná voda opět vrací zpět do bazénu. Ani pískové bazénové filtrace nejsou výrazně nákladné. Písková bazénová filtrace má jednoduchým způsobem vyměnitelnou náplň. Bazénová filtrace písková bude vyhovovat hlavně osobám, upřednostňujícím přirozenější způsob čištění vody.